Au încheiat faza grupelor cu un succes! Viitorul așteaptă tragerea la sorți

28698882 930905210411606 3833321248163638735 oCS Viitorul Pitești și-a respectat statutul de echipă importantă a handbalului românesc la nivel de juniori 1.

Piteștenii au terminat faza grupelor cu un succes, în deplasarea de la Ploiești.

Elevii lui Daniel Burcea au învins, fără emoții, pe CSM. Scorul la pauză a fost 17 - 16 pentru gazde, pentru ca la final, Viiitorul să se impună, scor 34 - 25.

A fost din nou un joc foarte bun al elevilor lui Burcea, în special în repriza secundă.

Faza grupelor s-a încheiat cu bine. Așteptăm tragerea la sorți din data de 26 Martie și turneul semifinal din perioada 18 - 22 Aprilie - a spus antrenorul Daniel Burcea.

CS Viitorul Pitești a terminat faza grupelor pe locul secund al clasamentului, în spatele celor de la CSM București.

De altfel, piteștenii au avut victorii cu toate formațiile, în afară de echipa din Capitală - CSM București.