Fotbaliştii piteşteni au început competiţiile oficiale

39910367 1160890360718407 6535572599550771200 nDouă dintre echipele de juniori ale clubului nostru au disputat acum câteva zile etapa a doua a campionatelor în care sunt angrenate. 


FC Argeş Under 17 a pierdut cu 0-2, confruntarea de pe propriul teren, cu CS Mioveni, în timp ce FC Argeş Under 19 s-a impus cu 5-0, în disputa cu echipa similară a CS Mioveni. În urma acestor rezultate, FC Argeş Under 17 a rămas cu 1 punct, iar FC Argeş Under 19 a acumulat 4 puncte. În prima etapă, grupa pregătită de Petre Calotă şi Georgian Şerban a remizat, 1-1, în deplasarea de la CN Dinicu Golescu Câmpulung, iar grupa Under 19 a clubului FC Argeş, pregătită de Augustin Eduard şi Paul Ciobanu, a remizat, 3-3 cu echipa similară a muscelenilor.

FC Argeş U 17- CS Mioveni U17 0-2
FC Argeş U 17: Lungu Mario - Sebea Alexandru, Florea Costin, Vochin David, Rădulea Cristi, Chiriţă Alexandru, Radu Sebastian, Oprescu Ionuţ, Nicolae Marius, Marin Victor, Lăzărescu Alexandru. Pe parcurs au mai intrat Mălin Bogdan, Iordache Ionuţ, David Rareş şi Dobra Marion. Antrenori: Petre Calotă şi Georgian Şerban.

FC Argeş U19-CS Mioveni U19 5-0
FC Argeş U 19: Pălădoiu Nicolas - Stancu Roberto, Teodorescu Ionuţ, Niţu Andrei, Ciopacă Nicuşor, Dragoman Ştefan, Niţă Eduard, Păun Ionuţ, Sterie Remus, Loloţ Ionuţ, Yeldîildiz Bahadîr. Pe parcurs au mai intrat Roşca Ionuţ, Diaconu Cristian, Bratu Nicolas, Sanda Claudiu, Mihai Dumitru. Antrenori: Eduard Augustin şi Ciobanu Paul.

# Deplasare la Rapid
Astăzi cele două echipe de juniori ale clubului nostru vor disputa o nouă etapă de campionat. De la ora 16, grupa Under 19 va întâlni în deplasare, pe ACS Rapid Bucureşti, iar de la ora 18, grupa Under 17 a clubului nostru va juca tot în deplasare, cu echipa similară a Rapidului. Cele două meciuri contează pentru runda a treia a Etapelor Preliminare U17 şi U19.

# Sâmbătă, dueluri cu CSA Steaua
Partidele de astăzi nu vor fi ultimele pe care cele două grupe de juniori ale clubului FC Argeş le vor disputa în această săptămână. Sâmbătă sunt programate meciurile din runda a patra din cadrul Etapelor Preliminare. FC Argeş U 19 va întâlni de la ora 16, pe propriul teren, pe CSA Steaua, iar de la ora 18, FC Argeş Under 17, va juca tot acasă cu CSA Steaua U17.

Top