Onorați să anunţăm participarea la concertul dedicat Zilei Naționale a României, organizat la Veneţia pe 29 noiembrie, la invitația Institutului Român de Cultură şi Cercetare Umanistică.
Concertul va fi dirijat de colegul nostru, Silviu Deaconescu, iar alături de public se vor afla două artiste originare din Pitești, Adina Sima şi Ştefania Rădulescu-Dumitrache.
Ne bucurăm să ducem muzica noastră în fața unui public internațional şi să reprezentăm cu emoție comunitatea piteșteană în acest cadru special.
