Argeşenii vor găsi în acest magazin tricouri, tricouri replică, şorturi, fulare, treninguri de antrenament şi de prezentare, hanorace, geci de iarnă, veste, mănuşi, borsete, jambiere, rucsacuri, mingi şi multe alte obiecte cu însemnele clubului nostru. Pentru început vânzarea se va face doar la sediul magazinului, urmând ca din luna ianuarie comenzile să poată fi făcute şi în mediul on-line prin magazinul virtual care va fi deschis pe noul site al clubului argeşean care urmează să fie lansat în scurt timp. Din prima lună a anului viitor, livrarea produselor va putea fi făcută în întreaga ţară, dar şi în străinătate, prin intermediul unei firme de curierat. Reprezentantul firmei Macron, sponsorul tehnic al echipei noastre, spune că produsele comercializate sunt aceleaşi pe care le foloseşte şi echipa pregătită de Ionuţ Badea. Acestea pot fi achiziţionate de la orice distribuitor Macron din Europa. Pentru început personalizările echipamentului(nume, număr) se pot face doar la sediul firmei Macron, situat în spatele magazinului Sportul Casa Vacanţei, urmând ca în cel mai scurt timp acest lucru să poată fi făcut şi la magazinul de prezentare al clubului FC Argeş. În returul campionatului, echipa noastră va evolua în şorturi şi tricouri albe, pe care sunt imprimate numele fostelor glorii care au câştigat campionatul în anii 1972 şi 1979.